Jak se za rok měnily moje vlasy

25. srpna 2015 v 19:16 | Šukaterka |  Fotky se mnou
Většina lidí, co chodili na můj blog anebo byli mí čtenáři, moc dobře věděli, že jsem vesměs chameleón, kterej rád experimentuje s barvama na vlasy. Ano, barvení a úprava u mě přešla asi k sebepoškozování. Zkrátka a jednoduše, za tu dobu, co jsem blogu dala vale, moje vlasy procházely velkými změnami =)

Ano, s takovými vlasy a takovým ksichtem jsem blog opustila. Byla jsem ostříhaná a od ségry si nechala udělat rovnou ofinu. Víte, ona byla původně zkosená na šikmo, jenomže pak jsem chtěla, aby mi ji Jackob zastřihnul a ... Nikdy nenechetjte přítele, aby vám zastřihnul ofinu! Ségra mi proto jako rychlou pomoc šmikla ofinu hezky na rovno (a taky na hovno).


Myslela jsem si, jak je to strašně cool, ale ve finále jsem vypadala jak imbecil. Ofina mi rozšiřovala ksicht a navíc byla zubatá a v kombinaci černé barvy jsem vypadala příliš drsně a helmoidně.


Inu, a tak jsem si vlasy odbarvila. Ano, jistě, proč se po měsíci černé barvy na hlavě nerozhodnout vlasy ještě víc zníčit. Schválně jsem se nechala překvapit tím, co na mě po sundání ručníku vybafne, i když jsem to svým způsobem tušila. Ano, zrzavá. A všichni, kdo znají South Park se mi smáli, že nemám duši.


Mít na hlavě zrzavou mi připadalo hrozně divný. Nikdy jsem ji moc nechtěla, nikdy se mi ani moc nelíbila a celkově jsem si nepřipadala sama s sebou. Tak jsem se rozhodla barvu opět změnit...


Trvalo to další dvě odbarvování agresivním melírem, krerej mi způsobil popáleniny druhýho stupně, až jsem konečně docílila blod, kterou jsem opět toužila vyzkoušet. Byla půlka léta a já byla zlatovlasá a neskutečně jsem si to užívala. Sluníčko se s vlasy taky vůbec nemazlilo a stáhlo mi je až do popelavýho odstínu...


Jako blondýnka jsem fungovala až do prosince a byla jsem nesmírně spokojená. Přišlo mi, že lidi se ke mně staví zvláštním způsobem. Jako kdybych byla někdo jinej, když jsou na mě zvyklí s tmavými vlasy. Mně to ale nevadilo. Navíc slastným benefitem byly slevy, který jsem jako blond dostávala...


Potom se ale do mého života vrátila Vasil (bývalá kamarádka) a měla nádherný dlouhý rezavý vlasy a mně se strašně líbily a říkala jsem si, jak to musí být super. Ve finále mě přesvědčila, abych taky zkusila zase zrzavou, že by mi prý mohla slušet a že se kdykoliv můžu zase vrátit na blond. Sama mi vlasy barvila a vzala mi opět duši.


Jenomže rezavá se vymývala a vymývala a opravdu a velice brzy mě omrzela, jelikož mi přišlo, že mi obličej rozšiřuje snad ještě víc než blond. Ano, samotmá rezavá není nic pro mě, což je zvláštní, protože hnědorezavá mi sluší a naprosto ji miluju. Se zrzavou samo o sobě už je to všem zdaleka jiné.


A tak jsem se rozhodla, že bych vlasům mohla dopřát chvíli klidu a dát si něco, co by se podobalo mé přírodní barvě, což je středně hnědá. A byla jsem velice spokojená a nadšená. Ovšem tedy do chvíle, než se to opět nezačalo na blonďatým podkladu vymývat...


A tak jsem se naštvala a sáhla po tmavší hnědé. A co se nestalo! Ano, barva byla skutečně tmavší, a to tedy podstatně, takže mě ve finále zpět k černé dělilo jen pár chabých tónu, což jsem právě nechtěla! A jako na mrchu se tohle pochopitelně vůbec nevymývalo...


Trvalo asi 3 měsíce, než trochu pustila, čehož jsem využila a vlasy zkusila jen na chvíli a pro lehké oživení promelírovat červeným tužidlem. Výsledek byl podle mých představ.

Vždycky jsem dávala vlasům hodně zabrat. Kdyby to bylo na mě, každý týden mám jinou barvu a úplně jiný účes. Dnes je to už měsíc od červenýho melíru a vlásky mám světle hnědé, zarovnané a opět zničené, a to nejen z předešlých barev, ale především z hiců.

Barvím se proto, že mám ráda estetický změny, i módní pochopitelně. A taky většinou proto, že určitou barvu vlasů mohla mít například žena, kterou jsem obdivovala pro něco, co dokázala. Ano, jak já se vždycky toužila vyrovnat silným a bojovným ženám a toužila jsem i po vlasech, které měly. Ale nedávno mi došlo, že tyto typy žen, by podobný experimenty s barvením a napodobováním nedělaly. Díky sebevědomí by to neměly zapotřebí =)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nebožka Nebožka | Web | 26. srpna 2015 v 22:53 | Reagovat

Tmavý vlasy ti padnou! Ani ta rezatá není špatná, problém je akorát to vymývání. To mě taky odrazuje od jakýhokolliv barvení - mým snem je tmavě modrá. Ale vzhledem k tomu, jak rychle se mi kdysi dávno vymýval modrý pruh, netroufám si na to plošně.
...tak jsem zvědavá na tvůj příští vlasový sumář!

2 Šukatérka Šukatérka | 27. srpna 2015 v 0:13 | Reagovat

A jakou modrou jsi zkoušela? Ségra měla hlavu celou tmavě modrou a vydrželo jí to poměrně dlouho, třebaže barva světlala, modré tam bylo pořád dost =)

3 Čartkovova Čartkovova | Web | 27. srpna 2015 v 9:44 | Reagovat

Souhlasím s Nebožkou :) tmavá barva Ti sluší nejvíc. Barvy na posledních třech fotkách jsou super. Ale třeba taková blond mi k Tobě vůbec nesedí. Ne, že by Ti neslušela, ale tmavší barvy jsou rozhodně lepší :)

4 Katty Katty | Web | 1. září 2015 v 19:03 | Reagovat

Haha, jsem chameleon jako ty, když dojde na vlasy! :D Od mch patnácti jsem vystřídala spoustu barev, stylingů, všeho možného... A eď jsem konečně víceméně fakt spokojená! Tobě nejvíc padnou tmavé vlasy. Na poslední fotce máš nejhezčí barvu! :)

5 Nebohá Nebohá | Web | 30. září 2015 v 18:14 | Reagovat

[2]: Nepamatuju si už značku, ale jedno byla mořská modrá, druhý tyrkysová. Zkoušela jsem přeliv i barvu, ovšem bez valných úspěchů. Asi mi to nebylo souzeno.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama